Üdvözlet
Felhasználónév:

Jelszó:


Adatok megjegyzése

[ ]
[ ]
[ ]
Online
Vendégek: 1
Tagok: 0
Ezen a lapon: 1
Tagok: 871, legújabb: hkdVKseoQBV
[Hírek] Anarchy Online Engine Preview - 10th Aniversary Montreal
Beküldte slingshot - 06 máj : 16:04
[Hírek] SOON â„¢
Beküldte gosty - 29 márc : 09:40
[Hírek] Stop Censorship - SOPA & PIPA - avagy amerika újabb "világuralmi törekvései" :)
Beküldte LordAndrás - 22 jan : 18:35
[Hírek] Felhívás! Kutatás - kérdőív.
Beküldte Malha - 30 márc : 11:56
[Hírek] Felhívás! Kutatás - kérdőív.
Beküldte gosty - 29 márc : 23:37
[Hírek] Ingyenhónap - Reloaded
Beküldte ilyrik - 11 aug : 10:15
[Hírek] Atlantean - Omni magyar org
Beküldte icecat - 19 júl : 03:38
[Hírek] Ingyenhónap - Reloaded
Beküldte Dilidoki - 07 júl : 13:17
[Hírek] Ingyenhónap - Reloaded
Beküldte Malha - 23 máj : 12:33
[Hírek] Ingyenhónap - Reloaded
Beküldte slingshot - 22 máj : 11:30
Web Hosting
 
Fórumok
www.anarchy-online.hu :: Fórumok :: Anarchy-Online Fórum :: Anarchy-Online
 
<< Előző téma | Következő téma >>
Szerverösszevonás 2013.02.26 -án !
Moderátorok: Klixon, slingshot
{ADSENSEFORUM}
Szerző Üzenet
Sydepil
h febr 25 2013, 11:51
Regisztrált tag #809
Regisztrált: h ápr 23 2012, 10:09

Üzenetek: 30
ÜD.v

A hivatalos fórumbejegyzés szerint holnap délelőtt indul a szerverösszevonás, 24 órás leállással:

"
The Anarchy Online servers will come down for the server merge on February 26th at 10:00 GMT / 5:00 am EST. The downtime is scheduled to last a full 24 hours.
"
- link -

Már néhány hete írok egy programot, amivel a reményeim szerint a beállítások többsége (táskák nevei, hotbarok, ablakok pozíciói, stb..) megőrizhető.

Ehhez viszont szükséges az alábbi leírásban szereplő, összevonás előtti lépések végrehajtása még a szerver leállítása előtt:

- link -


Az összevonás után ahogy lehet itt közzéteszem a program elérhetőségét, miután sikerült kipróbálni (erre még nem volt lehetőségem...).

Syd
Vissza az elejére
Sydepil
sze febr 27 2013, 02:58
Regisztrált tag #809
Regisztrált: h ápr 23 2012, 10:09

Üzenetek: 30
ÜD.v

Megtörtént a szerverösszevonás.

A program elérhetősége:

- link -

Nem telepítő, csak ki kell csomagolni egy szabadon választott könyvtárba, és az aoprefs.exe-t indítani.

Tessék elolvasni a readme.txt-t is.

Ha nem működne, szóljatok...


----------------------------


Az új prefs könyvtár a C: meghajtóra került, Win7 alatt:

c:\Users\< username >\AppData\Local\Funcom\Anarchy Online\< random >\< AO könyvtárnév >\Prefs
ahol:
< username > : windows-os felhasználónév
< random > : véletlen(?) hexa karakterek
< AO könyvtárnév > : A telepített AO könyvtár neve



Az Item Assitant az új szervert "Die Neue Welt (German)" néven ismeri fel, azaz a régi német szerverként, ide kerülnek a karakterek cuccai.


----
Ha valaki nem akarja a táskákra is futtatni a programot, ez a rész kikapcsolható, keress meg, hogy hogyan.
----


Saját tapasztalatok:

5 karakterre futtattam le a beállítások áthozását:
  • Egyik karakternél 4 táska kimaradt, mert az összevonás előtt azok kimaradtak az Item Assistantból.
  • Egy régen használt karakteremnél sikertelen volt a futtatás, mert nagyon rég nem használtam már azt a karaktert, csak táskanyitogatásra hoztam be összevonás előtt.



- A beállítások nagy részét sikerült áthozni, a fontosabbak:
  • Hotbarok
  • gui felületek pozíciója
  • Nanoprogramok ablakban a programok pozíciója


Maradtak az Inventoryban és a Bankban az item pozíciók, de a táskák tartalmának pozíciói nem.


Néhány beállítás nem lett áthozva, pl a camera mozgási sebessége, zoomolhatóság, afk/duel/inspect stb beállítások.
A program a default billentyűket nem állította át, de a beállítottakat áthozta, azaz shade-en pl a 'v' egyszerre jelentette a reload és a sneak attack action-okat.


- Ami elveszett:
  • minden macro, a hotbarról is lekerültek.


Syd


[ Módosítva sze febr 27 2013, 04:23 ]
Vissza az elejére
gosty
sze febr 27 2013, 09:50
Hét hallgatója: KMK
Regisztrált tag #71
Regisztrált: cs máj 10 2007, 12:07

Üzenetek: 1020
FAQ

Miért szakad meg a patchelés?
Custom GUI miatt, telepítsd a vanilla GUI-t

Login után Character Merge In Progress?
Türelem, 4-5 perc.

Át lett nevezve a karakterem!
1. törd a fejed egy kreatív nicken (órák kérdése)
2. ingame: /name nick újnév
3. [Name-Request]: The nickname you have requested is already taken. Please choose another nickname.
4. sírj, térj vissza az 1. pontra

Hova lettek a hotbarjaim?
Látszik te se használtad Syd cuccát.. amint találok valami egyszerű megoldást, editelem a postot.
edit: Egyesével ki kell keresni régi pref mappából a chat logokat, abból beazonosítani a karit, ha megvan bemásolni az új prefbe. Gyorsabb ha szimplán újra kipakolsz mindent . :/

AOU/Notum Dovvetech GUI-t használtam, mi lett vele?
Valószínűleg várni kell hozzá egy patch-t, jelenleg nem működik.

Botok?
Félig/sehogy sem működnek még. Jött egy újabb verzió, ami tartalmazza a helyes config filet (rk5)
Akkor fognak működni, ha FC frissíti a PoRK-ot.

Hova lett a régi kurzor?
Az örök bitmezőkre távozott, ha nem tetszik az új ikonos rendszer:
f10->controls->mouse->mouse cursor context hints: none

ex-RK1: Hova tűntek a Tnet pontjaim?
El. Mindenki 0-ról indul.





[ Módosítva sze febr 27 2013, 12:25 ]
Vissza az elejére
Sydepil
sze febr 27 2013, 01:01
Regisztrált tag #809
Regisztrált: h ápr 23 2012, 10:09

Üzenetek: 30
Már tegnap este elindítottam hrnet2 és pebot2 helyettes botokat, de pillelm és botcica Muszkli által manageltek, ő meg nem tudom, merre kószál, city meg org miatt is jó lenne, ha előkerülne..

Amikor tudok, futtatok botokat, de amíg FC nem állítja át egy szerveresre a People of Rubi-Ka infót, addig a bot nem fogja tudni, hogy ki van orgban, és nem jelzi, ha valaki belép, a !whois-t pedig el kell felejteni

Beállítottam, hogy mindenki megadhassa, hogy a karaktereit figyelje a bot, ehhez minden, már beléptetett, a szerveren működő karakteredre ki kell adni az alábbi parancsot:
HR: /tell hrnet2 !notify on <név>
PR: /tell pebot2 !notify on <név>

Néhány karaktert megpróbáltam én is beállítani, de szinte mindegyikre azt mondta, hogy nem létezik (még).


Ha a programommal kapcsolatban van kérdés, vagy segítség kell, akkor írjatok a <nevem><kukac>gmail.com címre, csütörtöktől egy-két napig nem nagyon leszek online.

4 karakter beállításait rendben áthoztam, elvileg ha nincs Item Assistant-os mentésed, akkor is a táskákon túl a többi beállítást át tudja hozni, csak a csv file-ok mezőibe írj be valamit ( aaa pl ), hogy az ellenőrzésen átmenjen. Ezt nem próbáltam, ha nem megy, akkor adok egy részletes leírást, hogyan kell az Item Assistantos részt kikapcsolni a folyamatból.


Viszont jó hír, hogy hajnali 4 körül rengetegen voltak online Athenban

Syd
Vissza az elejére
 

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF
Powered by e107 Forum System
<br>
Anarchy-Online Inf 2006 (c)
Anarchy Online, Funcom and associated logos are trademarks of Funcom
The Forum avatars are trademarks of Funcom

Az oldalnak nem célja az Anarchy Online szerzői jogát birtokló Funcomnak bármilyen kárt okozni.
Az oldal nem szándékozik magát hamisan a Funcomhoz tartozónak beállítani, hogy ezzel a látogatóit megtévessze.